Kopátsy Sándor PD 2010-08-30
A KÍNAI CSALÁDTERVEZÉS
Kína 25 éve hivatalosan is bevezetett, és szigorúan ellenőrzött, büntetett családtervezése a fajunk történetében példátlan születés visszafogást eredményezett. Az egy anyára vetített születések száma, 1965-ben még közel 6 élve születést jelentett, de már jó tizenöt évvel korábban csökkeni kezdődött, mert a politikai vezetés nyíltan foglalkozott a gyermekvállalás korlátozásának indokoltságával.
A kínai emberekre jellemző mód alapján már a társadalommal szembeni felelősség felvetése is példátlan eredménnyel járt. Az egy anyára jutó szülések száma tizenöt év alatt a felére csökkent. Ha a kelet-ázsiai fegyelem, és elkötelezettség általános lenne az egész elmaradt világban, akkor ma kétmilliárd emberrel kevesebben élnének. Sokkal kisebb volna fajunk gondja.
A következő tizenöt évben érték el a máig is tartott szintet, az egy anyára jutó 1.8 születést.
Ezen belül a városokban, ahol a törvényt szigorúan betartják, a gyermekvállalás példátlanul alacsony, 1.1 élveszülés. Az a szigor azonban csak a kínai lakosság 40 százalékát érinti. A falusi lakosságra is vonatkozik a törvény, de a végrehajtás nem ilyen szigorú. Az ország nyugati területén a ritka lakosára, többségben más etnikumokra nem vonatkozik a törvény.
Az első leánygyermek esetében, négy év után engedélyezik a második szülést. Az engedély nélküli második gyermek után, a városokban, 5-10 év átlagkereset a büntetés. Ez nálunk 5-10 millió forintnak felelne meg.
Az egész nyugati világ által barbárnak minősített születéskorlátozás ellenére, Kínában évi 0.6 százalékkal nő a lakosság száma, vagyis minden már gazdagabb távol-keleti és európai országnál gyorsabban! Japánban a népesség, évtizedek óta fogy annak ellenére, hogy a várható életkor példátlanul magas. Ezért erkölcstelen a kínai intézkedés bírálata anélkül, hogy a Távol-Kelet nála sokkal gazdagabb országit figyelembe vennénk
A mintegy 150 milliós kínai diaszpórában, ami szinte teljesen városlakó, 1.14 az anyák gyermekvállalása. Nehezen érthető módon, a Nyugaton élő zsidó diaszpóránál tízszer nagyobb kínai diaszpórával, annak sikerével, ami a zsidóhoz hasonlóan képzett, és gazdag, senki nem foglalkozik.